Kredyty hipoteczne wybierane przez klientów, którzy planują zakup, remont bądź też budowę domu czy mieszkania. Banki posiadają w swoich ofertach wiele rodzajów tego typu kredytów. Niestety, zazwyczaj jesteśmy początkowo przerażeni wielością spraw formalnych, które konieczne są w przypadku tego typu pożyczek. Nie można ominąć niektórych precedensów i procesów związanych z zaciąganiem kredytu hipotecznego. Wiąże się to oczywiście w głównej mierze ze zgromadzeniem niezbędnych zaświadczeń i różnego rodzaju innych dokumentów, które potwierdzą naszą wiarygodność wobec banków. Czy istnieje jednak możliwość, aby udzielony nam został prosty kredyt hipoteczny? Na szczęście z roku na rok sytuacja się zmienia. Wobec rosnącej konkurencji banki starają się sprostać wymaganiom klientów, aby zachęcić do skorzystania z ich oferty. Oczywiście, konkurencja między bankami jest korzystna przede wszystkim właśnie dla klientów. Warto jednak wiedzieć, że kredyty hipoteczne do również doskonały i wieloletni zarobek dla banków. Korzyści są więc obopólne, dlatego też coraz łatwiej jest otrzymać łatwy kredyt hipoteczny.

Prosty kredyt hipoteczny nie jest oczywiście mitem, jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że kredyty tego typu (hipoteczne czy mieszkaniowe) nigdy nie należały do produktów dostępnych natychmiastowo, co jest oczywiście zrozumiałe. Wiążą się one koniecznością dopełnienia wielu spraw formalnych, które często wymagają jednak czasu. Pożyczając jakąś kwotę na zakup mieszkania, budowę domu, itp. często deklarujemy się na dokonywanie regularnych spłat przez okres nawet trzydziestu czy czterdziestu lat. Klient musi zwracać sięc uwagę na koszt tego typu zobowiązania oraz starać się wybrać jak najtańszą i jak najbardziej korzystną dla niego opcję, która nie będzie zbytnim obciążeniem w perspektywie tych kilkudziesięciu lat. Podczas dokonywania tego typu obliczeń warto jest wykorzystać specjalny kalkulator kredytowy, który dokładnie obliczy wysokość zobowiązania. Łatwy kredyt hipoteczny zawsze powinien iść w parze z kredytem, który będzie się również nam, jako kredytobiorcom, opłacał. Aby dokładnie obliczyć wysokość opłat kredytu warto wykorzystać kalkulator kredytowy. Istnieje wiele stron i serwisów internetowych, na których znajdziemy kalkulator kredytowy wyliczający wysokość naszych późniejszych opłat.

Warto jest również dokonać porównania różnego rodzaju ofert bankowych. Kredyt hipoteczny oferowany przez mBank to maksymalny czas spłaty zaciągniętego długu do trzydziestu lat, jednak np. Bank BGŻ proponuje nam o połowę mniejszy okres kredytowania. Podobnie porównując wysokość pożyczki wobec wartości wybranej nieruchomości: w Banku PKO BP wynosi ona 60% natomiast w Banku Millennium to 70%. mBnk oferuje nam również możliwość wcześniejszej spłaty części lub nawet całości kredytu bez dodatkowych opłat, natomiast Getin Bank to szansa dla tych, którzy posiadają złą historię w rejestrze dłużników. Warto jest uwzględnić tego typu różnice w ofercie banków i dostosować je do własnych możliwości i oczekiwań.